E enjte, 05.10.2023, 12:22 AM (GMT+1)

Mendime

Kimete Berisha: Christopher Hill i dha fund karrierës politike të Albin Kurtit!

E premte, 26.08.2022, 08:00 PM


Christopher Hill i dha fund karrierës politike të Albin Kurtit!

Nga Kimete Berisha

Kryeministri Albin Kurti, ka kërkuar urgjentisht shtimin e numrit të ushtarëve të NATO-s në Kosovë.

Nga të gjithë ushtarët e NATO-s, tha se i preferon më shumë gjermanët.

Ku me ditë pse bash gjermanët.

Është lypës serioz, me kritere: edhe kur lyp, zgjedh!

Pse po lyp gjermanë?!

Qe ku i ka heronjtë e tij anti-UÇK: Donika Gërvalla me familje;

Hekuran Murati me familje, e persona të tjerë që kanë ardhur nga diaspora për të vjedhur në Kosovë:

vjedhin dritë, vjedhin ëndrra shqiptare, vjedhin karrierë, vjedhin lajme, krijojnë realitet të rremë, vjedhin lirinë individuale, dhe e vjedhin bukën.

Burimi i tyre i vetëm ekzistencial është budallallëku i shqiptarëve.

Me paret që i ka vjedh ministri i tij 'turk' për fondacionin e tij, kryeministri do ta kishte blerë një tankse, ose një helikopter.

E ka vrá Zoti, nga dita kur e largoi prej punës gruan e Ilaz Kodrës.

Së pari, të jesh grua shqiptare është zor, së dyti të jesh grua shqiptare - pa burrë, s'ka ku shkon me zor.

Kujtdo që i buzëqesh - kujton që po e fton në dashuri (ju s'e dini çka heq unë).

Kryeministrit (i njohur për veten e tij si veteran i UÇK-së) pastaj i doli punë me 'Kodrën' e Diellit të Dua Lipës.

Dhe, tash në fund, duke folur kodër pas kodre, u zatet me Komandant Kodrën- Christopher Hill, t'ia tregojë qejfin këtij mashtruesi.

Shko në Sukobinë, o djal?, boll e mirë ish, dje i rashë andej, fllad, gjelbrim, çele një parti për 'drejtimin e lisave' dhe shko provo te mixhallarët e t'u gjuaj me granata.

Christopher Hill i dha fund karrierës politike të Albin Kurtit.

Tash s'po ka kush i fryn erës, që ta rrëzojë e ta bëj të duket 'viktimë amerikane', s'ka qejf më të madh ky, se është komunist zemër shqiptar - ky mezi s'pret të duket 'viktimë' e superfuqisë.

Se, me zhig është t'i bind shqiptarët se Amerika është 'Ameilkë', që shqiptarët nuk e duan po i tuten.

Kujton që shqiptarët e japin Amerikën për Albin Kurtin.

Siç u gjetën disa shqiptarë që e jepnin Kosovën për Al Kaidën.

Një llafazan i kotë, anti-UÇK, anti-Rugovë, anti-Rambuje, anti-Republikë, anti-flamur,   anti-Kushtetutë, anti-Shqipëri,

i tregon Christopher Hillit (autorit të lirisë dhe pavarësisë së Kosovës) që nuk është 'polic as doganier' por është kryeministër i shtetit që e ka mohuar me gazlotësjellës dhe me granata.

Amerika e ka parë Hanën, por s'e di me çfarë merret Albin Kurti.

Eskobari - tha Kurti, má din numrin e telefonit, má di edhe vendin ku rri, ka mújt me m'thirr. Nuk i shkoj pa m'thirr.

P.S. Unë dhe Amerika!

Albanian psycho.

facebook.com/kimete.berisha(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora