E shtune, 13.07.2024, 11:10 PM (GMT+1)

Mendime » Nexhipi

Reshat Nexhipi: Ngjarjet në PD të Shqipërisë

E marte, 28.12.2021, 03:54 PM


Rast: Ngjarjet në PD të Shqipërisë

Berisha t’i falenderohet ambasadores të Amerikës, kurse Basha t’a injorojë atë

Nga Reshat Nexhipi

Ja pse: Veprimet e saj antiberishiane dhe antidemokratike, bënë që doktori të rithemelojë partinë e cila gjendej në ,, komë ‘’ ose në  ,,vdekje klinike ‘’, prandaj emri i tij u dëgjua an e mbanë botës, në konotacion pozitiv, kurse i Bashës, në kuptim pezhorativ, sepse dëgjoi Juri Kimin dhe shkeli gjënë më të shenjtë të kombit-besën.

Prandaj, për të justifikuar gabimin trashanik, Basha, duhet të distancohet një orë e më parë nga ambasadorja (mikeshë e ngushtë dhe e përbetuar e Ramës, të cilin e konsideron për profet, të pagabushëm !) dhe t’i bashkangjitet ,, Babait’’ politik, me të cilin do mund të mposhtin qeverinë aktuale që e quajnë kriminale dhe të koruptuar.

,, Ndjesa është e domosdoshme kur bëhet fjalë për çështje Kombëtare ‘’ ka thënë gjeniu i Kombit- Mitat Frashëri, Kryetar i Kongresit të Manastirit dhe i Ballit Kombëtar. ,, Vetëm idiotët dhe egoistët nuk lëshojnë pe’’ ka shtuar Mitati. Vetëm i pa ndarë nga lideri historik, Basha dhe militantët e tij të shquar mund të fitojnë pozita të larta në pushtetin e ardhshëm, përndryshe, do t’a pësojnë si ata që u distancuan prej tij dhe sot nuk ju dihet emri.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

Reshat Nexhipi: Pse refuzova kandidimin eventual të çmimit në fjalë? Reshat Nexhipi: Kongresi i Manastirit, plot një vit me ''covid 19'' Reshat Nexhipi: “Shqiponjën” nuk e mposhti dot “ Luanesha” Reshat Nexhipi: Ngushëllim i dhimbshëm familjes së rapsodit të shquar Demir Krasniqi Reshat Nexhipi: Shqiptarët, botës, i kanë dhënë një ''Nënë'' dhe 5 ''Baballarë'' Reshat Nexhipi: Pse dhe kush preferon bojkotimin e regjistrimit të popullsisë në Maqedoninë e Veriut Reshat Nexhipi: Poezi „Telegrafike” për udbashët tanë Reshat Nexhipi: Femra shqiptare, të cilat, kanë afirmuar kombin tonë brenda dhe jashtë atdheut Reshat Nexhipi: Shpallja e Pavarësisë së Kosovës - Cilët të huaj, kanë kontribuar për realizimin e këtij akti madhor Reshat Nexhipi: Mos lejojmë nëpërkëmbjen e historisë tonë të lavdishme Reshat Nexhipi: Pse duhet apostrofuar njerëzit e shquar të cilët mohojnë origjinën e tyre ilire ose shqiptare? Reshat Nexhipi: 50 vlerësime për veçoritë ose specifikat e kombit tonë Reshat Nexhipi: Rrallë ka histori me ngjarje intersante, si e jona (2) Reshat Nexhipi: Rrallë ka histori me ngjarje intersante, si e jona Reshat Nexhipi: Rrallë ka komb në botë me tolerancë fetare si i yni (2) Reshat Nexhipi: Rrallë ka komb në botë me tolerancë fetare si i yni Reshat Nexhipi: Rrallë gjen sekt fetar si bektashizmi shqiptar Reshat Nexhipi: Rrallë ka gjuhë në botë, me të cilën, janë krijuar emrat e krijesave mitologjike dhe legjendare, si e jona Reshat Nexhipi: Rrallë ka popull, origjinë e të cilit, të jetë në fokus të analistëve të huaj, si e jona Reshat Nexhipi: Rrallë gjen popull, gjuha dhe origjina e të cilit të jetë elaboruar si e kombit tonë

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora