E diele, 14.04.2024, 07:06 PM (GMT+1)

Mendime » Çeliku

Kalosh Çeliku: Kështu siç jemi dalldisur nuk na do as vetë Zoti

E diele, 05.12.2021, 04:08 PM


KËSHTU SI? JEMI DALLDISUR NUK NA DO AS VETË ZOTI

NGA  KALOSH ÇELIKU

E vërtetë, na vriten rrugëve shqiptarët, dhe burgjeve. Përmëtepër, na digjen njerëzit edhe jashtë Atdheut. Përderisa, ju i luteni Zotit me pesë vakte dhe me magafonë nëpër minare të xhamive, pa Flamurin Shqiptar kuqezi. Edhe, dilni ta falni namazin edhe në rrugë para kalimtarëve të vendit dhe turistë të huaj, se: nuk keni xhami?!

Jo, o burra dhe gra! Sot, është koha e shkollave. Librave, universiteteve, biblitotekave... Dhe, jo e xhamive mesjetare fetare.Ditën e Djeshme turko-arabe, hidheni pas shpine! Patjetër, vetëm atëherë do t’ju dojë edhe vetë Zoti.

Kështu, siç jemi dalldisur dhe katandisur, nuk na do as  vetë Zoti...(Vota: 11 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora