E merkure, 24.07.2024, 05:00 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Gjasimi

E diele, 04.07.2021, 09:35 AM


Satirike

Gjasimi

E di se nuk jeni dhi...

Po, nga gjithë kjo egërsirë?

Sy e faqe veshë e brirë!

Këto të fundit s'i ke hak

Në dhi shyte ngjan nga pak!

Këto t'i thashë si kashelashë...

Për shumë vepra të pamira,

E pat puna shkon fytyra!

Keni parë çfarë vlen si rregull

Një e thënë porsi shembull...

Disa njerëz n'kulm t'marrisë

Shpesh i quajmë: "F'tyrë e dhisë"!

Sevdail Hyseni

(Karikatura marrë nga interneti)(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora