E shtune, 15.06.2024, 06:15 PM (GMT+1)

Mendime » Radovani

Fritz Radovani: ''Sa gzim'' kur departamenti i SHBA dekoron sigurimsa

E premte, 26.03.2021, 01:00 PM


Pergatiti Fritz RADOVANI:

VIRUSI  PYET  PO  KET  A  E  DINI

“SA  GZIM”...KUR  DEPARTAMENTI

I  SH.B. A.  DEKORON  SIGURIMSA ?

Ministria e Punëve të Brendshme Tiranë...

At GJERGJ FISHTA THRRET: ÇOHI, TË  DEKUN !

Urra! Po, djelm! Shqyptar kushdo ka lé,

N’ mos mujtë Shqyptar me mbetë, Shqyptar t’ hijë n’ dhé!

E n’ kjoftë se lypet prej s’ hyjnueshmes Mni,

Qi flije t’ bahet ndo ‘i Shqyptar m’ therore,

Qé, mue tek m’ kini, merrni e m’ bani fli

Per Shqyptari, me shue çdo mni mizore.

  Oh! Edhe pa mue Shqypnija kjoftë e rrnoftë

E nami i sajë per jetë u trashigoftë!

Po: Rrnoftë Shqypnija! E porsi krypa n’ Dri

E porsi krandja e that n’ nji flakadâ,

U shoftë me arë, me farë me mal me vrri

Kushdo Shqyptar, qi s’ brohoritë me zâ,

Kushdo Shqyptar, qi s’ brohoritë me uzdajë

Oh! Rrnoftë Shqypnija! Rrnoftë Flamuri i Sajë!

Melbourne, 7 Mars 2021.



(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora