E marte, 23.04.2024, 08:50 PM (GMT+1)

Kulturë

Xhemal Ahmeti: Një ditë, në shkencat e letërsisë - do flitet nga Dante deri tek Kadare

E enjte, 28.01.2021, 09:51 PM


Ditëlindje të bukur kryeklasikut [të fundit] të letêrsisë universale. Një ditë, në shkencat e letërsisë, - do flitet nga Dante deri tek Kadare. Postmoderna siç duket nuk ka fuqinë ta vazhdojë linjën e epokave paraprake sa u përket arteve. Gëzuar maestro!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora