E diele, 24.09.2023, 02:29 AM (GMT+1)

Kulturë

Jahja Drançolli: Fotodokument i rallë - Vëllai i Shën Nënë Terëzës i shoqëruar me mbesen e Ismail Qemalit

E enjte, 21.01.2021, 07:35 PM


Fotodokument i rallë historik: Kolonel Lazër Bojaxhiu, vëlla i Shën Nënë Terëzës i shoqëruar me Nermine Vlora Falaschi, mbesa e Ismail Qemal Vlorës me rastin e manifestimit të  inaugurimit të "Sheshit Skënderbeu" në Paris (1980)!

Burimi: CHwB Kosovo, Cultural Route “On the Trail of Mother Teresa”.(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora