E enjte, 29.02.2024, 10:35 PM (GMT)

Kulturë

Gjon Keka: Dokument i panjohur - Gjenealogjia e familjes arbërore të Engjëllorëve

E marte, 18.08.2020, 06:30 PM


Gjenealogjia e familjes arbërore të Engjëllorëve në mesin e tyre më i dalluari në shërbim të Arbërisë ishte edhe Pal Engjëlli - Sekretari i punëve të jashtme të Shtetit Arbëror, dhe këshilltar i Kryezotit e Mbretit Gjergj Kastriotit.(Ref:P.G.F.V. ,1686)(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora