E premte, 01.03.2024, 08:22 AM (GMT)

Mendime

Anton Berisha: Pamaturia e deklaratave në rritje kundër zyrtarëve të SHBA-së

E marte, 07.04.2020, 10:27 AM


Anton Berisha:

Pamaturia e deklaratave ne rritje kunder zyrtareve te SHBA-së, ne rastin me te mire eshte naivitet, e ne rastin me te keq agjende e qarqeve antishqiptare, qe kane per qellim krijimin e sentimentit te antiamerikanizmit ne Kosovë.

Pretendimi naiv ose dashakeqes, qe ne te percaktojme te ndershmen e SHBA-se, kur dihet qe ajo e drejte i takon popullit amerikan ne procesin e tyre zgjedhor, nuk don shume mend per te kuptuar nje prapavije djallezore.

Ne, me SHBA-te, konform rendit nderkombetare, ne respekt te normave te sjelljes por edhe te miqesise, ndertojme maredhenie bilaterale, me organet shteterore dhe bartesit e tyre, qe nga presidenti e ne nivele tjera, duke njohur dhe respektuar autoritetin e tyre dhe anasjelltas.

Çdo veprim ndryshe tregon pamaturine tone shteterore por edhe tradicionale ndaj mikut, e qe mund te kete vetem nje rezultat- demtimin e shtetit te Kosoves.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora