E enjte, 25.07.2024, 07:42 AM (GMT+1)

Kulturë

Sevdail Hyseni: Lidhja shekullore

E shtune, 19.10.2019, 04:00 PM


Satirike

LIDHJA SHEKULLORE

Turqia na ka sunduar

Pesëqind vjet me shpatë,

E tani po na “ushqen”

Me filma për çdo natë!

Nëpër ekrane televizive

Buçet kënga mesdhetare,

Në çdo cep të katundit

Ngre Xhamia me minare!

Kur e pyetën Erdoganin:

Pse në kulturë investime?

-Tha na duhen shqiptarët,

Për “lutje” dhe “dëfrime”!

Sevdail Hyseni(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora