E premte, 01.03.2024, 08:08 AM (GMT)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Zëri i Astritit

E diele, 13.11.2016, 09:09 AM


ZËRI I ASTRITIT

 

Zërin e Astritit kush e ngulfati

në qelinë e burgut dorëlugati..

Mallëkojnë bjeshkë e fusha,

kodrina e male

edhe n'liri shpirtëra vrastare !!!

Burgu as vdekja

s'e mundin të vertetën,

lakejt e tërbuar

nuk lodrojnë gjithë jetën.

J.Z. 6 nëntor 2016(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora