E marte, 15.06.2021, 01:13 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Këmishën e gjarprit hoqi

E diele, 24.07.2016, 01:25 PM


KUSH ËSHTË I MIRË...

 

Edhe natën në gjumë

një zë më thirrë,

në këtë truall arbëror

kush qe i mirë ?!

Shajmë e fajsojmë

e ç'gjejmë të mirë sot ,

prej Adem Jasharit

e te i madhi Kastriot ?.....

Ndryshova me kohën

edhe pse jam Hanko Halla,

të vërtetën s'e futa

në një thes me përralla.

 

KËMISHËN E GJARPRIT HOQI

 

Seç na i doli nami

si i të dilte prej dheut,

donte të bëhej emër

sikur Skënderbeu,

lakmia për pushtet

s'i la kund vend,

këmishën e gjarprit hoqi

u bë president...(Vota: 3 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora