E shtune, 22.06.2024, 03:49 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Dëshmi për Gjergj Kastriotin

E diele, 05.06.2016, 01:43 PM


Ne viti 1744 C. W. Lycosten shkruan se si nje deshmitar ne vitin 1468 respektivisht ne vitin qe kishte vdekur Gjergj Kastrioti kishte pare nje diell te trefisht me ndricim edhe me te madh se te zakonshem, nje komete. Autori poashtu e ilustron kete sic shihet ne kete imazh shoqerues.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Qazim Menxhiqi: Niset trimi për kurbet


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora