E hene, 29.05.2023, 04:03 PM (GMT+1)

Kulturë » Keka

Gjon Keka: Imazh i Konstantinit te Madh

E enjte, 03.03.2016, 08:21 PM


Gjon Keka: Imazh i Konstantinit te Madh, perandorit me prejardhje dardane

Kthimi i Konstantinit te Madh, Perandorit me prejardhje dardane,

In hoc signo vinces(Me kete shenje ti do te fitosh),

nxjerr nga libri " Der erneuerte europäische Toro an,Eberhard W.Happel,1689".(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora