E shtune, 13.07.2024, 10:29 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Siguria e Papës, ndalohen 80 besimtarë myslimanë

E diele, 21.09.2014, 02:40 PM


80 praktikantë të fesë islame janë ndaluar në pikën kufitare të Murriqanit ditën e sotme, pasi dyshoheshin se mund të kërcënonin sigurinë e Papës në Tiranë.

Praktikantët e fesë Islame vinin nga Mali i Zi dhe ishin duke udhëtuar me mjete private në drejtim të Tiranës.

Sipas policisë këta persona u ndaluan për të hyrë në Shqipëri, si persona të dyshuar, pjesë kjo e një sërë masave të rrepta që janë ndërmarrë ditën e sotme për sigurinë e Atit të Shenjtë në Shqipëri.(Vota: 2 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora