E merkure, 24.07.2024, 03:30 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Ekstremistët në Kosovë kërcënojnë popullatën

E premte, 12.09.2014, 06:11 PM


Xhihadistët nga Kosova përveç se po marrin pjesë në luftën në Siri, ata kanë filluar që haptazi ta shfaqin urrejtjen ndaj shumicës së popullatës në Kosovë, e cila ashpër po e kritikon përhapjen e ekstremizmit fetar në vendin tonë.

Këto kërcënime më së miri ilustrohen edhe në foton e bërë nga “Botapress” në një nga rrugët e kryeqytetit.

Ky grafit me mbishkrimin “Keni me u pendu Jihad. Amin” e shkruar në murin e një ndërtese në lagjen Ulpiana, konkretisht në rrugën “Motrat Qiriazi”, flet për kërcënimin që ekstremistët po e shprehin ndaj popullatës shumicë myslimane në Kosovë.
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora