E merkure, 24.07.2024, 03:18 AM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Paradoksi i myslimanëve të Kosovës

E shtune, 13.09.2014, 04:53 PM


Dikur bombat Amerikane binin mbi Serbi e Kosovë për t'i shpëtuar shqiptarët e Kosovës nga shfarosja serbe, sot bombat amerikane bien mbi kokat e terroristëve shqiptarë myslimanë të Kosovës për të mbrojtur popujt e tjerë prej tyre.

Një betejë e madhe u zhvillua dje në qytetin iraken Barwanah në provincën e Anbarit, Irak. Forcat irakene çliruan qytetin që kontrollohej prej terroristëve të ISIS. Sulmi Iraken u mbështet nga një bombardim i fuqishëm amerikan. Nga bombardimet amerikane lanë kokën shumë terroristë të ISIS.

Media raportojnë se dje në Irak gjatë një sulmi ajror humbën jetën edhe 8 myslimanë shqiptarë, 6 nga Kosova, 1 nga Maqedonia dhe 1 nga Shqipëria. Ka shumë gjasa që këta të jenë vrarë në të njëjtën betejë pranë këtij qyteti.
(Vota: 4 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora