E hene, 15.04.2024, 04:59 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Lulaj & Qyqalla: Takim poetik dhe promovime

E enjte, 18.07.2013, 06:21 PM


Lidhja e Shkrimtarëve, Artistëve e Krijuesve Shqiptarë në Gjermani

NË KOORDINIM ME  DREJTORATIN PËR KULTURË RINI SPORT NË DEÇAN

ORGANIZOJNË

TAKIM POETIK dhe PROMOVIME:

Neki LULAJ: “BALADA E HESHTJËS”

Hasan QYQALLA"BUZËQESHJA E TRISHTË"

Antologji  100 autor “NJË SHEKULL DRITË”

Fran TANUSHI"ISHULLI IM“

Adresa:  Shtëpia e Kulturës"Jusuf Gërvalla"Deçan

Takimi mbahet: Ditën E  premtë me datën 2 Gusht duke filluar nga Ora 11.30

Kurse ORA LETRARE  mbahet po të njejtën ditë ne Kullën e Gurit në Junik duke filluar nga Ora 15.00  Në të dy takimet do të merr pjesë edhe Humanistja,aktivistja dhe poetja nga SHBA znj.Rita Saliu

Për çdo informatë mund të kontaktoni në këta numra

tel. 0037744877714se 0037744142604 Deçan

Në Gjermani tel.0017673710216

Këshilli Organizativ

Neki Lulaj dhe Hasan Qyqalla(Vota: 7 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora