E diele, 14.04.2024, 07:14 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Myslimanët plaçkisin të plagosurit dhe të vdekurit

E diele, 14.07.2013, 05:33 PM


Banda të rinjsh myslimanë plaçkisin të plagosurit dhe të vdekurit e incidentit hekurudhor në Francë

Kanali Europa 1, raporton se menjëherë pas incidentit hekurudhor afër Parisit, turma të rinjsh myslimanë vërshuan duke plaçkitur dhe vjedhur të plagosurit dhe të vdekurit që gjendeshin në trenin e aksidentuar. http://www.libertarianrepublican.net/2013/07/muslim-youth-throw-stones-at-rescue.html?showComment=1373736891278

Kur policia dhe ekipet e shpëtimit mbërritën tek vendi i incidentit, ata u përballën me sulmet e vandalëve myslimanë, të cilët gjuanin me gurë dhe mjete policinë dhe ekipet e ndihmës së shpejtë. Zyrtarë të policisë u shprehën se kjo ishte gjëja më e neveritshme dhe monstruoze që kishin parë ndonjëherë. Ndërsa policia u përpoq t'i largojë këta vandalë nga vendngjarja, ata reaguan duke gjuajtur me gurë policët, zjarrëfikësit dhe mjekët që kishin mbërritur për të ndihmuar viktimat.(Vota: 5 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora