E enjte, 13.06.2024, 08:09 PM (GMT+1)

Mendime » Nexhipi

Reshat Nexhipi: Shqiparë, mos lejoni kthimin e komunizmit në Shqipëri

E merkure, 01.05.2013, 08:30 PM


Pjesë nga disa  reagime në internet, lidhur me KQZ-në dhe zgjedhjet në Shqipëri (pa ndërhyrë në objektivitetin e tyre, ashtu siç veprova edhe me ata të palës tjetër)

Shqiparë, mos lejoni kthimin e komunizmit në Shqipëri

Nga   Reshat Nexhipi

,,Kualicion ajdutësh dhe fundrinash,,

Është nëntitulli i shhkrimit të  autorit me iniciale T.M, i cili shton: ,,Rama Metën e quajti vjedhës së 700 mijë evrove, gjë që i shërbeu për organizimin e 21 janarit, duke shkakëtuar 4 të vrarë, dëme të tjera të pallogaritshme, ulje maksimale të imazhit të Shqipërisë dhe të shqiptarëve në sytë e popujve të tërë globit, Meta ia kujtoi Ramës  rastin me djalin, Gjinushi Metën e quajti ajdut, kurse Manjani gjatë një debati televiziv, Gjinushin, e quajti mut,, -shkruan autori në fjalë dhe konkludon:,, Prandaj  këta njerës nuk duhet  t i votojnë as anëtarët e familjeve të tyre, e lëre më të tjerët,,.

Reagimi i autorit me pseudonimin,,Patrioti,,

,,Tiranas, votoni PD-në, përndryshe, qyteti do t iu shëndrohet në gërmadhë, sepse ,,kryeministri,, i  ri, për t iu hakmarrë Bashës, do pengojë nismat e tij,, -thotë autori në fjalë dhe vazhdon: ,,Meqenëse, sipas PS-së, tërë pushteti është në duart e Kryministrit aktual: Kryetari i shtetit, prokurori, gjyqi etj. atëhere edhe sikur të fitojë PS-ja, pushteti mbetet në duart e tyre, sepse ata kanë mandat të caktuar,prandaj fitorja eventuale

e PS-së jo vetëm që nuk do t iu sjellë përmirësime, por vetëm probleme,shqetsime, etj.,, -përfundon  opinionin e tij interesant

ky autor anonim.

Renditja e disa opinioneve të  reaguesëve të tjerë

1. Të kërkosh që humbësi-pakica, të jetë shumicë në KQZ, është çmenduri(B.K)

2. LSI-ja dhe PS-ja u treguan të pabesë:Bashkimin e lajmëruan pas krijimit të KQZ-së, duke krijuar rrëmujë dhe kompromitim të Shqipërisë an e mbanë botës(,,Atdhetari,,)

3. PS-ja dhe LSI-ja, e nxinë Shkodrën me Daçiqin, Tiranën me Qosiqin(,,Ballisti,,) Kjo fjali, në ngjyra është e vet autorit.

4. Ramush, hap sytë, se Metushi  t u bashkua për të bërë veten e jo zotrote kryeministër (,,Kolonjari,,)

5. O ju të pabesë,të ngjalave, nuk do ta fitoni dot kurë doktorin

seepse, ai, për nga karakteri,besa dhe virtytet e tjera shqiptare, dallohet nga Ju si nata me ditën. Me doktorin, merresh dot vesh, me piktorin jo,se të  heq për vesh,,  (,,Tetovari,,)

6. Dy preferuesit e ngjalave, të bindur që do humbin zgjedhjet, po i shpallin me kohë të pa vlefshme, duke e quajtur si të tillë KQZ-në, e cila, për fat të keq të tyre, po punon rregullisht dhe me dinjitet, sipas ligjit. (T.N.)

7. Socialistët, të bindur që përmes zgjedhjeve të lira nuk dalin dot nga opozita, përpiqen të përsërisin v.1997 dhe 21 janarin e v.2011.Shqiptarët nuk do ta lejojnë këtë... (,,,,Kosovari,,)

8. ,,Nuk tregoj emrin, jo nga frika për vehten ime, por për të shpëtuar famijen, e cila mund ta pësojë si ajo e Kastriot Islamit

të cilin e sulmuan edhe në Parlament,,shkruan autori me inicia

le S.T. duke apostrofuar edhe këtë: ,,Kur këta  socialistë, kanë këtë guxim-forcë të tillë  si opozitarë, duke u sjellë si gangsterë të paparë, para syve të tërë botës, merreni me mend, se ç farë do të jenë nëse vinë në pushtet,,?!

Ps. Para se t a nisnja këtë shkrim, rastësisht vura re në internet një reagim të një autorit me pseudimin ,,Ateisti,, i cili,shkruan,

citoj:,,Disa ditë më parë, në Tiranë ndodhë dy ngjarje të rëndësishme fetare: Ditëlindja e Muhamedit dhe ringjallja e Krishtit,,.Autori nuk zgjatet më, prandaj dhe personalisht ngjarjen e  parë e kuptova, sepse ka të bëjë edhe me gurthemelin e xhamisë së re, por nuk e di çfarë lidhje ka këtu Jezu Krishti?!.(Vota: 4 . Mesatare: 2/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora