E diele, 25.02.2024, 04:25 PM (GMT)

Kulturë » Berisha

Sejdi Berisha: Sikur për të fundit herë...

E hene, 30.07.2012, 06:23 PM


Sejdi BERISHA

SIKUR PËR TË FUNDIT HERË...

Ky udhëtim imi arkeologjik
Nëpër shpërputhjet shpirtërore
Mendjen ma rrotullon si në vorbull
Dhe, sikur për të fundit herë
Në oazën e saj pushoj

Djersa si kripë deti
Më del në shpinë
Buka nuk është pazar lodrash
As gjuha relikte e të folurit
Është art shpirti
Mund të jetë mesazh
I gdhendur në hapësirë
Edhe vajtim i frymës sime(Vota: 17 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora