E diele, 19.05.2024, 06:13 AM (GMT+1)

Kulturë

Dibran Demaku: Vanesa ose krenaria shqiptare e të shtunave mbrëma

E hene, 12.03.2012, 08:58 PM


VANESA  OSE KRENARIA SHQIPTARE E TË SHTUNAVE MBRËMA

 

Nga Dibran Demaku

 

Në ekranin e televizionit më të madh gjerman e mbase edhe europian-RTL, tash sa javë të shunave mbrëma emitohet shu-programi”Gjermania kërkon super yllin muzikor”.Dhe tash sa javë në kohën kur transmetohet shou në fjalë miliona shikues zebra dhe mende e tyre i bashkojnë me pjesëmarrësit  e kësaj gare të jashtëzakonshme muzikore.

Së bashku me ata miliona shikues gjermanë e europianë(sepse RTL-in gjerman e përcjellin thuajse shikuesit e të gjitha vendeve europiane) bashkohen dhe qindra e mijëra shikues shqiptarë-emigrantë në vende të ndryshme të kontinentit.Dhe të shunave mbrëma shqiptarët janë krenarë me një pjesëmarrëse të kombit të tyre e cila me paraqitjet e saj brilante ka fituar zebra e milionave shikuesve.Është ajo Vanesa Krasniqi e cila me zërin e saj të mrekullueshëm po i mahnitë miliona shikues europianë!Ajo tashmë ka hyrë në tetëshen finaliste dhe nëse është për t`i besuar Jurisë professionale të shout në fjalë, Vanesa është zëri më i mirë i këtij shou!

Dhe nëse është kështu(e kështu duhet të jetë) e për kërë janë të bindur miliona shikuesë të cilët me thirrjet e tyre telefonie e kanë ngritur Vanesën në piedastalin e shout në fjalë.Dhe ne si shikkues shpresojmë dhe dëshirojmë që Vanesa ose krenaria shqiptare e të shtunave mbrëma të arrijë finalen e madhe dhe në finale të triumfojë,sepse ajo me gjithë zemër e meriton një triumf të tillë…(Vota: 6 . Mesatare: 4/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora