E premte, 08.12.2023, 01:54 AM (GMT)

Mendime

Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet ujore!

E diele, 10.01.2010, 09:58 PM


*E W O L U S*

Shoqata Humanitare Gjermano Shqiptare

*Eine Welt ohne Leid und Schmerz*

*Nje botë pa vuajtje dhe pa dhëmbje*

Me qënder në Gjermani

Kortumstr.125, 44 787 Bochum, Germany

Telefon: 0049 2345864638(10°°-18°°)

Celular: 0049 1735701252(në çdo kohë)

- T H I R R J E -

Shpallim Aksionin Humantiar;

*Të ndihmojmë Atdheun, popullin Shqiptarë, në këtë rast katastrofe, shkaktuar nga përmbytjet ujore!*

Të dashur bashkatdhetarë kudo që ndodheni!

Ju bëjmë thirrje të ndihmoni më çdo mundësi tuajen’ sado të vogël, që të japim kontributin tonë njerzorë, si qënie Humane, në ndihmë të njerzve në vuajtje në Atdhe, në këtë rast katastrofe ujore të jashtzakonshme!

Garnatojmë dërgimin e ndihmës tuaj’ sado të vogël në çdo derë të familjeve të dëmtuara si dhe të sëmurve e të pamundurve’ të atyre familjeve, duke ua dorzuar në dorë direkt atyre njerzve, në emrin tuaj,  kundrejet nënshkrimit të marrsit të ndihmës dhe njëkohësisht duke bërë publik ëmrat e të gjithë emigranteve që ndihmojnë ndihme’ emër për emër, dhe krahas emrit edhe shumën që ju mund të depozitoni pranë organizimit tonë!

Garantojmë dërgimin e ndihmës tuaj sa më urgjent në duart e të dëmtuarve, ku në çdo zraf do të jetë i shkruar emri juaj si dhurues dhe pasi te realizohet ai mison i përbashket me ne, duke bashkpunuar me anëtarët e organizimit tonë human në Atdhe, si dhe me pushtetin qëndror e vendor në Shqipri, ku do te orientohemi për familjet më në rrezik, do të bëjmë publike në mediat e vendit çdo ndihmë tuajen, Media të cilat do ti kërkojmë të na shoqërojnë në vëndet përkatse për të dokumentuar ndihmën tuaj dhe veprimtarinë tonë humanitare në kete Aksion tonë!

Ju ftojme për ndihmë njerzore të gjithëve, pa dallim ideshë, bindjesh, krahinash apo besimesh!

Jeni të nderuar para njerzimit dhe para Zotit nëse do të mundeni të ndihmoni dhe të bashkpunoni me ne!

Ndihmat tuaja si vlerë monetare, mund ti derdhni në këtë Konto Numer:

Konto Nr. 2347200

BLZ: 43060129

Emri i Bankes: Volksbank Bochum -Witten eG

Germany

Derdhjen në konton korente bëjeni nën emertesën;

Hilfe für Familien in NOT Situation  in Albanien, wegen Wasser Katastrophen!

Shqip do të thotë; Ndihmë për familjet në Rrezik në Shqipëri, nën Katastrofa ujore!

Shkruani dhe emrin tuaj dhe adresën tuaj!

Ndërsa ndihma matriale në veshje etj. në paketa deri në 20 kg, apo të tjera paisje… simbas dëshires dhe mundësive tuaja, mund ti sillni në adresën e sipërshënuar në krye të Thirrjes tonë!

Ndërsa në pamundësi për ti sjellur, konkatoni me ne në telefonat tanë!

Ai që ndihmon sot, do të ndihmohet nesër nga Zoti dhe njerzorja e njerzimit!

Zoti ju dhashtë çdo gjë të mirë për jetën tuaj si dhe mundësinë për të ndihmuar të tjerët!

 
Për *EWOLUS Human Organisation*
Organizatori kryesorë
Llemadeo-Lleshi Amadeo D.
Germany(Vota: 2 . Mesatare: 3.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora