E merkure, 17.04.2024, 11:30 PM (GMT+1)

Mendime

Baki Ymeri: Letërkëmbim me Ramiz Kelmendin në Facebook

E shtune, 02.01.2010, 07:42 PM


Pershendetje nga Bukureshti!
Earlier Messages
Ramiz Kelmendi 28 decembrie 2009 la 02:49 Denun??
I shtrenjti mik imi sot e tutje, Baki!
Ia paskam qëlluar, përkunder një dyshimi te vockël. Ta kam pelqyer shumë kurajon qytetare/letrare/polemiste faikkoniciane. Ti ma di "debolesën" që kam për Faikun. Madje edhe Fakultetin tim të Gazetarisë e pagëzova, 12 vjet, me emrin e tij.
Do me bëje qejfin, pa masë, po të m'i dërgosh në adresën time elekronike, me atacment, të gjitha polemikat tua. Adresa ime: ramiz.kelmendi@yahoo.com. Të lutem...
Miqësishgt e me konsiderata, Ramizi.
Baki Ymeri 28 decembrie 2009 la 05:48
U kry puna, vëlla! Ti dërgoj gjatë ditës, ngase po e shoh se edhe zotrote qenke zogu i natës, siç janë pjesa dërmuese e krijuesve të dehur bukureshtarë. Disa të dehur me pije, disa me frymëzime. Ka dhënë Zoti që krijuesi shqiptar të dehet me dashuri dhe atdhedashuri, me dashuri ndaj femrës dhe pak pije për përforcimin e zemrës. Tung dhe natën e mirë, ngase iku nata duke shfletuar revistën më të famshme të blogosferës shqiptare që mban një emër të bukur: Zemra Shqiptare (www.zemrashqiptare.net), faqet e së cilës janë të hapura edhe për Ju. Ja adresa elektronike për ekspeditim artikujsh që na bëjnë krenarë pse kemi lindur shqiptarë:
admin@zemrashqiptare.net.
Tung dhe ditën e mirë!
Bariu i ri i Bukureshtit plak,
që s'e lanë të plaket, gocat me kajmak
www.zemrashqiptare.net
Baki Ymeri 1 ianuarie la 01:00
Gezuar i shqiptar i bekuar! Ta dergova permes postes elektronike nje turme polemikash por nuk mu pergjigje!
Kalofsh mire!
Ramiz Kelmendi 1 ianuarie la 03:17 Denun??
I dashur Baki, polemikat t'i lexova sapo i mora - me nje fryme. Nuk t'u pergjigja ngase, beso, nuk gjeja kohe te mjaftueshme per te shprehur impresionet e thella qe me lane ato. Jo me kot, me duket, gte thashe se ti ke jo pak dicka faikkoniciane. Edhe ne stil, po asgjemnagut edhe ne fjalor. Mos ju ka bere e njenjta Nene!? Para ndonje jave botova nje shkrim shume te gjate per fjalorin perplot "docer"e "xuxubocer" te polemikave te Faikut.
Pa shiko oren kur po t'i shkruaj keta rreshta! Eshte sakt 1 e 12 min. pas mesnate. Sapo u ktheva nga Pritja e Vitit te Ri. A nuk te flet kjo dic?
Urime Vitin e Ri dhe naten e mire.
Te cmoj dhe jam me ty...
Baki Ymeri 1 ianuarie la 14:34
Faleminderit, miku im i shtrenjtë, dhe jo vetëm imi por i gjuthë shqiptarëve! Meqë keni respekt ndaj Faik Konicës, si çdo shqiptar i prekur nga flatrat e engjëllit, marr guximin që letërkmbimin tonë ta bëj publik te Zemra Shqiptare, ta shohin shqiptarët se Faiku jeton përmes Jush e përmes nesh, përmes Mirela Bogdanit dhe Edlira Xhemos, përmes Bajram Gjergj Kabashit dhe Bekim Rexhepit e dhjetra shqiptarëve tjerë të disporës që janë duke ua futur këmbët në një këpucë kriminelëve të gjuhës shqipe që kanë terrozuar pesë vjet me rradhë, me mesazhe raciste kundër Skënderbeut, Nënës Tereze, Ibrahim Rugovës, madje edhe kundër meje, vetëm e vetëm pse i kemi mbathur siç e merotojnë, dhe jemi duke e fituar davanë ngase sakica e metaforave tona, si dhe kushtrimi ynë kundër talibanizmit elektronik të shtrigave antikristiane dhe antiamerikane është duke e dezinfektuar blogosferën shqiptare përmes shpartallimit të çiftit bashkëshortor Tano Turku, Behar Beqiri, Hamdi Nuhiju, Olsi Jasexhiu dhe Abedin Rakipi, një turmë psikopatësh që tentuan ta përçajnë kombin përmes urrejtjes fetare në revistën talibaniste cameria yahoogroups.com.
Kalofshi mirë dhe gëzuar Vitin e Ri me shëndet të mbarë dhe suksese të reja për nusërimin e botës shqiptare me vepra të reja letrare.
Bubullima e Bukureshtit


(Vota: 9 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora