E shtune, 25.03.2023, 05:04 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Nji t'humbuni

Sa here qi i madhi flet, ti je aty, gati, i mbushun me deshiren e zjarrte: per ta ba t'vogel si veten tande...

Ilir Dardani: Une jam krenar qe jam shqiptar

Une jam krenar qe jam shqiptar sepse: Qielli i Shqiperise u nxi. Murtaje islamike ra ne token e bekuar. Nenshtrimi u mireprit, gjaku lejoi ca pika te huaja, te zeza. Une jam krenar qe jam...

Ilir Dardani: Luljeta, dhimbja e rradhes!

Ne Vloren e Il Flamurit (Ismail Qemalit) e Flamurtarit te madh lind dhimbja e rradhes. Nje burre pi dhe dehet. Kthehet ne shtepi dhe ne vend qe te fleje ne oren 03:00 te mengjesit...

Ilir Dardani: Ermiri vdiq, por jo Migjeni!

Luli i vockel humbi jeten ne kerkim te kanaceve. Ky ''ar'' i ka rrenjet thelle ne shpirtin e dhimbjes se Migjenit, eshte varg i tmerrshem i Poemes se Mjerimit Ishte i varfer Ermiri, prandaj vdiq...
Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora