E enjte, 29.02.2024, 10:01 PM (GMT)

Mendime » Dardani

Ilir Dardani: Shqiperia po Ndryshon ose Homoseksualizmi Berishian

E shtune, 01.08.2009, 01:58 PM


Shqiperia po Ndryshon ose Homoseksualizmi Berishian

Nga Ilir Dardani

Ndryshimet rrenjesore te te drejtave te b*thes tregojne hapur se Shqiperia po ben hapa para. Me legalizimin e martesave te homove Shqiperia i thote Lamtumire Tranzicionit Rraskapites 20 -  vjecar. E?!!!

Qe Sali Berisha, kryeministri i Shqiperise, ben gafa nuk eshte dicka e re, por gafa b.thore nuk kishte bere ndonjehere.

Eshte e drejta e cdo njeriu te jete homo, pasi eshte zoti i trupit dhe turpit te tij, por nuk eshte e drejta e askujt te thyeje ligjet e natyres, mbi te cilat jane bazuar ligjet e shumices se shteteve normale.
Nga mos-thyerja e ketyre ligjeve ekzistojme ne sot.

Vetem 2-3 vende ne Bote kane pranuar martese organesh te njejta, nderkohe Shqiperia e miliona problemeve, ku njerezit zvarriten edhe per te ngrene, hedh hapa gjigande drejt zhvillimit te perderastllekut.

Ne vendin tone dashuria normale, femer e mashkull, shpeshhere konsiderohet si kurveri, kurse ciftet homo jane teresisht te papranueshme ne publik.

Nuk dua te kryqezoj homot, por te jemi realiste, ne nuk jemi gati per te inauguruar pune b*thesh.

Berisha e ka marre me zjarr kete orgazme te felliqur, por nese ka mbetur ndonje burre ne parlamentin shqiptar nuk duhet te miratoje ligje te tilla, te cilat jane jashte cdo logjike njerezore.
Ju keni qene dhe jeni Parlamenti i Korrupsionit, i vjedhjes masive te parave te popullit, i grindjeve, shpifjeve e dhunes, prandaj ketyre njollave mos iu shtoni edhe nje!

Homoseksualet le te duhen e bashkejetojne, por gjithmone do te ofrojne te vjellura nese dashuria e tyre del pertej dhomes se zeze te gjumit te tyre.

Nga homot shoqerise nuk i vjen asgje pozitive, sepse nuk jane ''prodhimtare''. Nje vendosje unaze mes homosh shqiptare dhe pastaj edhe nje puthje do te ishte trishtim i madh.

Per jo-homot asnje homo nuk eshte normal. Sado qe flasin per normalitet, qofte edhe kokat e botes, pas kuintave fshehin perbuzje. Eshte ne te mire te homove nese lidhja e tyre mbetet ''ilegale'' dhe jo te zyrtarizohet.

Martesa eshte per gjinite e ndryshme, te cilat behen nje dhe nga dashuria lindin edhe krijesat e tyre. Kurse martesa e dy burrave, pervec te vjellures, eshte edhe e pakuptimte.

Shqiperia, vendi me i padeshirueshem ne Europe eshte ne gjirin e mjerimit. Fle e zgjohet, pi e ben seks me mjerimin!
Sali Berisha, nese do ishte nje njeri human, do te ishte nismetari i luftes se shenjte kunder varferise. Ndersa prapanica e secilit e kryen misionin e saj pa ndihmen e nje burri shteti.

Kane dale nja dy-tre homo dhe i kane qare hallin e b*thes Berishes. Dhe ky njeri kaq i ndjeshem eshte perlotur. ''B*tha e popullit tim vuan nga padrejtesite dhe nga fukaralleku, ajo meriton me shume, te 'punoje'' denjisisht me gjithe krenarine e mundshme, prandaj mos me thencin Sali Rame Berisha nese nuk e zgjidh kete problem madhor'' - ka thene Kryeministri i vendit me te varfer te Europes!!!

Si perfundim,
Ne Europe nuk na con b*tha! Europa nuk ka nevoje per ciftet homoseksuale shqiptare, sepse kane mjaftueshem!
Sali Berisha duhet te shqetesohet per gojen e shumices dhe jo per b*then e pakices!


(Vota: 17 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora