E shtune, 25.09.2021, 10:54 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Bilbili në vajë

E shtune, 08.02.2020, 11:11 AM


BILBILI NË VAJË

Në këtë ditë dimri,

Bilbili u lëshua në vajë ? !

Zëri i" Bareshës" më këngë të re

më s'do ta shoqërojë.

E kënga e" vjetër"

me zërin e "Bareshës"

gjerdan i kohëve do mbetet.

J.Z, Dilbeek, më 7 shkurt 2020(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora