E diele, 13.06.2021, 05:44 PM (GMT+1)

Kulturë

Lefter Duraj: Per shokun tone, Nikolla

E enjte, 06.02.2020, 09:37 PM


Ne foto: - djali i Kelmendit, Nikolla Bujaj, perhere mes shokeve, ne qender

Per shokun tone, Nikolla

Nga Lefter Duraj

Sot 6 Shkurti nje dite e vecante,

Per shokun tim Nikolla=nje brilant.

Urimet i vijne atij nga cdo ane,

Nga Veri dhe Jugu, miqte e tij jane.

Kush e sheh, syte nuk e besojne,

Vitet dhe moshen Nikolla i sfidon!

Me zemer flori dhe nje djal i gjalle,

Pak dite te vonoje, per te ndjen mall.

Nje premtim sot, Nikolla ka zgjedhur,

Per 100 vietor kam per tu mbledhur!

Ne kenge e valle prap do jem i pare

Te gjithe ju, a do me ndiqni valle..?!

./.

-Per ZSh, nga Tirana, 6 Shkurt 2020-(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora