E premte, 18.09.2020, 09:42 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Vizita e Gjergj Kastriotit në Itali - gravurë e panjohur

E merkure, 11.09.2019, 07:28 PM


Vizita e mbretit dhe mbrojtësit të civilizimit të përbashkët europian Gjergj Kastrioti në Itali.

Pritja ceremoniale - protokollare e përfaqësuesve të shtetit arbënor në krye me mbretin Gjergj Kastriotin.

(Burimin e dokumentit historik respektivisht të kësaj gravure e mbaj unë në arkivin tim personal mbi figurën e Gjergj Kastriotit.)
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Video

Entela Binjaku: Denonconi dhunen kunder gruas


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora