E shtune, 25.01.2020, 10:25 AM (GMT)

Kulturë » Lushaj

Zeqir Lushaj: Bashkë me Gjergjin...

E hene, 21.04.2014, 07:02 PM


BASHKË ME GJERGJIN…

-Fletë Ditari, NJ, 19 Prill 2014-

Nga  Zeqir Lushaj

Te Ura e XH. Uashingtonit NJ & NY.  (Foto: Ejona Vatoci-Nela)

 

Në prag të kthimit

Per Shqipëri, e desha një foto

Me emrin e Tij.

 

…!

A thue ka menduar

Nipi i Pejës,

Uashingtoni shqiptar,

 

Se mbas dy shekujsh

(Me mua në foto)

Në Arbëri ka me ardhë?

./.

-Botohet per herë të parë në ZSh, 21 Prill 2014-(Vota: 71 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora
PËLLUMB GORICA: MURET CIKLOPIKE QË SFIDOJNË SHEKUJT