E shtune, 23.09.2023, 10:18 PM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Neri + Lida = T

E marte, 04.02.2014, 09:03 PM


Një kartolinë në prag të 14 Shkurtit

NERI + LIDA = …T

Nga:  Zeqir Lushaj

…Buçpapaj(t)

 

Mali Buçpapaj(t)

Krenar

Në vargmalet e Tropojës

Rri.

 

”T”-yhin e shumësit

E japin

(…si kërkush tjetër)

Këta të Dy.

 

…!

Neri dhe Lida =…T

 

Sa rrallë e rrallë

Shumësi

Është (baraz) = Një!

./.

-NJ, USA, 4 Shkurt 2014-(Vota: 63 . Mesatare: 3/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora