E merkure, 28.02.2024, 11:38 PM (GMT)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Foto-reportazh... nëpër borë...!

E merkure, 26.02.2014, 08:10 PM


Ekskluziv per në ZSh

FOTO-REPORTAZH…NËPËR BORË…!

Nga Zeqir Lushaj

-NË 5 RRJESHTA E 5 FOTO, por me rreth 5 dekada në mes-

Lugu i Qafës së bjeshkës sime Shtylla e Grisë, ku e kalova rininë!

Zeqir Lushaj (majtas), student, me mikun tim, Banush Kasollja, Razem 1972

 

Zeqir Lushaj, gazetar i “ Zeri i Rinisë”, pjesmarres ne marshimin në malin e Dhoksit, Bulqizë, (1976)

Djali im,  Lulzim Lushaj, (dje, shkurt 2014) në bjeshket e Zvicrres…

Mbesa im e Noemi, (24 shkurt 2014) në Kransmontana të Zvicrres…

…!

Autori I fotoreportazhit,

Redaktori yne LUSHAJ,

Per nje jave mbush 65 vjeç,

Edhe nese ka nota nostalgjie,

Të mos ia marrim per keq…!(Vota: 94 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora