E premte, 12.07.2024, 03:10 PM (GMT+1)

Përjetësi » Lushaj

Zeqir Lushaj: Edhe Amerikës i mungon diçka!

E enjte, 20.03.2014, 08:58 PM


EDHE AMERIKËS I MUNGON DIÇKA!

 

Nga Zeqir Lushaj

 

Erdhën,

Këtu anglezët,

Tash qindra vjet.

 

Lan gjuhën e tyre,

Dhe shkuan,

Në shtëpi të vet.

 

Sot,

Kolonia e dikurshme,

Supërfuqi e vetme e botës.

 

Edhe Amerikës,

I mungon diçka…!

Aaaah (!)

– Gjuhë e Nanëlokes!!

-------

-Nga libri “Vdekja e varreve”-(Vota: 92 . Mesatare: 4.5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora