E merkure, 22.09.2021, 07:54 PM (GMT+1)

Lajme

Aulona International Folk Festival 2013 - Vlorë

E shtune, 04.05.2013, 12:33 PM


P  R  O  G  R  A  M  I

PROGRAMI I DITËNE TË FESTIVALIT

Dita e parë, e shtunë, 11. 05. 2013

Ora 11 e 30  Koncert i grupeve të Festivalit në Skenen e çeljes së Sezonit Turistik – 2013, në Shëtitoren e Skelës.

Ora 19: 30 Ceremonia e Hapjes sè festivalit, Defile e grupeve pjesëmarrëse.

. përshëndetja artistike për mysafirët :

_ Grupi i valleve i Ansamblit “ Bilbili “- Vlorë

_ Grupi i valleve i ansamblit “ Cameria “ – Vlorë.

Fajala e Hapjes e Presidentit të Nderit të Festivalit Prof. Agron Fico.

Konkurojnë në natën e parë :

1.     Ansambli Folklorik “ Sadi Halili “, Librazhd, SHQIPËRI.

2.     Ansambli “ Thesprotia “,  Igumenicë, GREQI

3.     Ansambli “ Zeri i Kosovës “,  Fushë – Kosovë, KOSOVË

4.     Ansambli “ Bychleëianka “,  Lodz, Poloni

Dita e Dytë, e Diel, 12. 05. 2013.

Ora 19 e 30. Skena prane Shëtitores së Skelës.

Konkurojnë në natën e dytë grupet :

1.     Ansambli “ Ibe Palikuqi “, Shkup, MAQEDONI

2.     Grupi Folklorik “ Lucignano “, Arezzo, ITALI

3.     Ansambli “ Zeljezniçar “, Zagreb, Kroaci

4.     Ansambli “ Zdravets “,  Sofie, Bullgari

Dita e Tretë, Ee Hënë, 13. 05. 2013

Ora 19 e 30  Skena pranë Shëtitores së Skelës

KONCERT ME NUMURA TË ZGJEDHURA NGA GRUPET PJESËMARRËSE NË AIFF – 2013

NDARJA E Kupës SË FESTIVALIT

MBYLLJA E FESTIVALIT.(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora