E merkure, 29.11.2023, 03:43 PM (GMT)

Mendime

Enver Bytyçi: Paqja nuk vendoset më me dialog me kriminelë të formatit të Aleksandër Vuçiç!

E hene, 25.09.2023, 06:57 PM


Paqja nuk vendoset më me dialog me kriminelë të formatit të Aleksandër Vuçiç!

Nga Enver Bytyçi

Sot Kosova është në zi! Nderohet vepra dhe emri i heroit më të ri të saj, Afrim Bunjaku! E gjithë Kosova sot e për të ardhmen duhet ti falet gjakut të Afrimit dhe aktit të jashtëzakonshëm të policisë së saj për ardhmërinë e saj! Duhet ti falet edhe vendosmërisë së qeverisë, presidentes dhe institucioneve të saj!

Por Afrim Bunjakun do duhet ta kujtojnë një ditë edhe serbët e veriut të Kosovës! Ata do ta kuptojnë se gjaku i tij do të sjellë më shumë paqe në Kosovë. Më shumë mirëkuptim midis serbëve dhe shqiptarëve, derisa serbët e Zveçanit dhe të veriut nuk pranuan tu bashkohen terroristëve të Beogradit kundër policisë së Kosovës!

Aleksandër Vuçiç u përpoq të fajësojë Albin Kurtin dhe serbët e Kosovës për vrasjen e Afrim Bunjakut dhe ngjarjet e djeshme! Kjo do të thotë se prej sot duhet të ketë një marrëdhënie të tjetër midis qeverisë, instirucioneve të Kosovës dhe banorëve të përkatësisë serbe në veri e kudo. Marrëdhënie mirkuptimi të ndërsjelltë dhe bashkëpunimi të frytshëm për ndërtimin e shtetit të së drejtës dhe forcimin e paqes sociale midis palëve!

Eshtë koha kur marrëdhëniet me Beogradin të ngrihen deri në njohjen e shtetit të Kosovës nga ana e Serbisë dhe të niset një marrëdhënie e re me serbët e Kosovës, të gatshëm të kontribuojnë për shtetin dhe ardhmërinë e jetës së familjeve të tyre!

Paqja nuk vendoset më me dialog me kriminelë të formatit Aleksandër Vuçiç!(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora