E premte, 12.07.2024, 04:55 PM (GMT+1)

Shtesë » Lajme

Refik Hasani: Apel për regjistrim sa më masovik

E shtune, 24.09.2022, 03:54 PM


N? Serbi është regjistrimi i rregullt i popullsisë të ekonomisë familjare dhe banesave që ishte planifikuar të zhvillohet në vitin 2021,

DHE

Do të mbahet nga data 1 deri më datën 31 Tetor 2022

Në këtë regjistrim ?sht? interes jetik   të marrin pjesë edhe shqiptarët që jetojn në Vojvodin e Serbi  që nënkupton  Shqiptarët në Rajonin e Sangjakut dhe Krahinën Shqiptare që përfshin

Medvegjën, Bujanocin e Preshevën.

Apeloj q? gjith? shqiptarët masovikisht t'i përgjigjen këtij regjistrimi, pasi regjistrimi do të bëhet përmes numrit personal dhe pavarësisht a jan rezident apo jo rezident.

19.09.2022(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:

Artikuj te tjere

E largojnë nga FSK sepse kishte tatuazh me vargjet e Heroit Agim Ramadani! Mbretëria e Bashkuar në zi/ Ndërron jetë Mbretëresha Edi Rama zgjedh presidentin e tij, Shefin e Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Floriana Garo: Edi Rama dhe Taulant Balla kanë dalë hapur në mbështetje të Lulzim Bashës Dasho Aliko i bën thirrje Bashës: Nuk e keni shumicën, hap krah! Edi Rama: Lëreni PD-në, ejani të rikthejmë Monizmin! Vandalizohet varri me mbishkrim shqip në Guci Shqiptaro-Amerikani Republikan shpall garë kundër Senatorit Demokrat Chuck Schumer Profesoresha Basha-Jakupi po vlerëson programet akademike në Letoni dhe Rumani Çaush Kullafi: Këtë shkollë, do ta bëjmë edhe më të bukur! Petrit Aliaj: Në Verona lind qendra e kulturës artistike-sportive 'Nënë Tereza' Idriz Zeqiraj: Degët e LDK-së në Gjermani dhe Zvicër bënë vizita në atdhe “Hidheni në koshin e plehrave”, imami arab në Gjermani kundër flamurit shqiptar Elena Kocaqi takon shqiptarët e Ukrainës Ramiz Lushaj: Agim Mehmeti nderohet me Çmimin e Lartë “Ahmet Krasniqi” Arrestohet poeti ''hoxhist'', reagon Kisha Kastriot Dervishi: Një statistikë tronditëse Nebil Çika: Guvernatori i Floridas nënshkruan ligjin që detyron mësimin në shkolla të krimeve të komunizmit Reagim i shoqatës "Trojet e Arbrit" lidhur me vonesat që po i shkakton Ministria projektit të Muranës së Gjergj Kastriotit në Prizren Arbana Xharra: Nderroi jete nena qe iu vrane pese djem nga serbet

Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora