E merkure, 22.05.2024, 12:10 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Zemrat na i ke flladitur!

E hene, 01.08.2022, 07:00 PM


Jusuf Zenunaj

ZEMRAT NA I KE FLLADITUR

O i pari i qeverisë me trupin e gjatë,

"Open Ballkanin " s'e heq goje ditë as natë !?

Orator i kulluar si dikur Ciceroni,

në foltoret e Europës me batuta

dita-ditës të shtohet nami.

Sikur breshëri, kur bie në tokën e zhuritur

edhe sot  nga Tirana me "Open Ballkanin", Edi,

Zemrat na i ke flladitur !?

Fillimgusht 2022, Jusuf Zenunaj(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora