E premte, 22.09.2023, 09:41 PM (GMT+1)

Vërtetësi

Kastriot Dervishi: Musineja dhe reparti i Rrëshenit

E premte, 08.07.2022, 08:08 PM


Musineja dhe reparti i Rrëshenit

Nga Kastriot Dervishi

Për të kuptuar më mirë idiotësitë e dosjeve formulare (agjenturiale-operative) të Sigurimit, në të cilat hidheshin të dhëna për objektet, si dhe hartoheshin planet e përpunimit të tyre, mjafton të lexohet kjo faqe. Dy bashkëpunëtorë, “Piktori” dhe “Lisi”, në vitin 1975 informonin Musine Kokalari (e cila lëvizte gjithnjë e vetmuar) shfaqte interes për një repart ushtarak, i cili rastiste në të njëjtën rrugë dhe të vetme që bënte Musineja. Vlerësohet e dhëna dhe kërkohet të kihet kujdes.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora