E diele, 25.02.2024, 04:14 PM (GMT)

Kulturë

Vatra 110 vjeçare - Gjithnjë në shërbim të kombit

E premte, 10.06.2022, 06:51 PM


110 VJETORI I VATRËS – NGA PRESIDENTI ILIR META, TE PËRPARIM RAMA, MARK GJONAJ, DAVID PHILLIPS E RITCHIE TORRES – PJESËMARRËS NË DARKËN GALA

PROGRAMI I MBREMJES GALA TE 110 VJETORIT TE VATRES 12 QERSHOR 2022:

ORA 6.00 PM: – KURORA ME LULE NE VARREZAT E VELLEZERVE BYTYQI

ORA 7.00 PM: – DARKA GALA

FOLES:

ELMI BERISHA – KRYETARI I FEDERATES PANSHQIPTARE TE AMERIKES VATRA

Z. ILIR META – PRESIDENT I REPUBLIKES SE SHQIPERISE

Z. PERPARIM RAMA – KRYETAR I KOMUNES SE PRISHTINES

Z. MARK GJONAJ – ISH KESHILLTAR NE BASHKINE E NEW YORK

DAVID PHILLIPS – COLUMBIA UNIVERSITY NEW YORK

RITCHIE TORRES – PËRFAQËSUES I ÇËSHTJEVE SHQIPTARE NË KONGRESIN AMERIKAN

DON PJETËR POPAJ- FAMULLITAR KISHA ZOJA E SHKODRËS

MODERIMI: PASHKO CAMAJ & KRISTINA CAMAJ

ADRESA: VILLA BARONE MANOR, 737 THROGGS NECK EXPY, BRONX, NY 10465.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora