E marte, 23.04.2024, 09:45 PM (GMT+1)

Kulturë

Xhevahir Cirongu: Përqafimet…

E hene, 19.07.2021, 06:03 PM


Xhevahir Cirongu

Përqafimet…

Ashtu ikën si pa dashur

të gjitha kujtimet midis reve,

disa guacka deti kishin mbetur

së bashku me kjtimet afër bregut.

I ndoqa nga pas të kapja vetëm nji

dhe nxitimthi ashtu në heshtje,

përqafimwet  fshehur më rrinin në gji

ajo që më donte vërtetë më puthi në sy.

Përqafimet e buzëqeshjet atë çast

na u bënë si dielli e si hënë,

ishte ditë vere,si për çudi

iku vala e detit me përqafimet,as vetë se di?!

Durrës 13 korrik 2021(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora