E shtune, 20.04.2024, 02:12 PM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Marreveshja e 4 Shtatorit ne Washington eshte ne dobi te rajonit per te ecur perpara

E diele, 06.09.2020, 12:01 PM


Marreveshja e 4 shtatorit ne Washington nuk eshte aspak e demshme.

Kosova dhe rajoni tani me ane te çelesit ekonomik te ShBA-se do te ecin para, sepse mjafte ka vendnumeruar ajo dhe rajoni ne pergjithesi.

Kosova e ka garanci ShBA-ne dhe kjo eshte e dobishme.

Kosova e mori dhuraten e njohjes nga Izraeli, nga ShBA sikur edhe gjithe njohjet tjera.

Kosova e forcoj miqesine dhe besimin me ShBA.

Ata qe e quajn marreveshjen te demshme e shikojn sipas syzeve partiake dhe i bashkohen individeve e grupeve ideologjiko-fetare qe jane kunder vlerave perendimore.

Sa marreveshje te demshme jane bere ne mes Kosoves e turqise armike dhe askush nuk e ngriti zerin sepse vellazeria me turq ia mbylli gojet "dumbabisteve" .

Une si qytetar mund vetem te them:

Faleminderit ShBA

Faleminderit Izrael.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora