E diele, 21.07.2024, 06:07 AM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Në ditëlindjen e Gjergj Fishtës

E merkure, 23.10.2019, 07:23 PM


Jusuf Zenunaj

NË DITËLINDJEN E GJERGJ FISHTËS

Në një shtëpi dykatëshe,

qê dikur i thonin kullë,

sot gërmadhë,

vargje fishtjane

ruan në çdo gur...

Përveç shtatores n’oborr

as lule as hardhi,

ndër skutat e shtëpisë

mund t’ketë vetëm ndonjë mi !

23 tetor 2016(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora