E marte, 23.07.2024, 10:38 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Emri i Binçës përmendet në vitin 1858

E marte, 08.10.2019, 08:06 PM


Një dokument me vlerë ku përmendet Binça dhe si duket emri i famullitarit të asaj ane Mark Sopi (Marco Soppi). Këtë dokument e kam gjetë në një vepër të vitit 1858.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora