E diele, 25.02.2024, 01:21 AM (GMT)

Kulturë

Sejdi Berisha, Poeti i Vitit 2016 për Kosovë

E premte, 30.12.2016, 10:28 AM


Shkrimtari dhe publicisti, Sejdi BERISHA, u shpall “Poeti i Vitit 2016” për Kosovë

Lidhja Ndërkombëtare e Poetëve, Shkrimtarëve dhe Artistëve “PEGASI” ALBANIA, shkrimtarin dhe publicistin, Sejdi BERISHA, e shpalli “Poeti i vitit 2016”(Për Kosovë):

INFORMIM PEGASIAN

LNPSHA "PEGASI" ALBANIA DHE AKADEMIA ALTERNATIVE PEGASIANE, ME PROPOZIMIN E KRYETARES SE LPSHA "PEGASI" KOSOVA, ZNJ. MIGENA ARLLATI,

POETIT SEJDI BERISHA, NGA PEJA I JEP TITULLIN E LARTË PEGASIAN:

"POETI I VITIT 2016" (PËR KOSOVË)

(E enjte, 29 dhjetor 2016)(Vota: 8 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora