E premte, 01.03.2024, 08:46 AM (GMT)

Kulturë

Bejtullah Sadiku: Jeta sfidë

E diele, 13.11.2016, 09:19 AM


Jeta sfidë

 

Jeta e kësaj bote

Sa e kënaqur, aq edhe e dhimbshme

Sa e bukur, por aq edhe e shëmtuar

Sa e dashur, po aq edhe e hidhur

Sa e mirë, po aq edhe e keqe

Sa e shijuar, po aq edhe e munguar

Sa e gëzuar, po aq edhe me peripeti

Sa e ofruar, po aq edhe e larguar

Sa komunikative, po aq edhe e vetmuar

Sa e zhurmshme, po aq edhe e heshtur

Sa e zhvilluar, po aq edhe e prapambetur Sa e hapur, po aq edhe e mbyllur Sa tërheqëse, po aq edhe e urrejtur Sa e adhuruar, po aq e mohuar Sa e ... sa e... sa... ?!

Kjo është jeta që quhet sfidë!!!

 

Bejtullah Sadiku: Krefeld, 10.11.2016(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora