E shtune, 13.07.2024, 10:50 PM (GMT+1)

Kulturë

Jusuf Zenunaj: Mashtrim i ditës

E merkure, 27.04.2016, 06:09 PM


MASHTRIMI I DITËS

Është mashtrim i ditës

o Iso, kryeministër

apo është shaka ? !

Veç po grumbullohen votat-

zgjedhje t'Serbisë

në Kosovë (thuake )nuk ka ... !

Edhe një çilimi

kësaj i thotë shaaaa..ka

e plaku në Çakorr,

i riu n' Ishtedim,

të pyesin,

të pyesin o kryeministër :

...darrdhat e qëruara

mbi trup të gomarit,

a rrinë ?(Vota: 1)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora