E enjte, 05.10.2023, 12:06 AM (GMT+1)

Kulturë

Keka: Austria kontributore e madhe e popullit shqiptar

E marte, 08.03.2016, 08:38 PM


Konsulli i Austro-Hungarise ne Vlore, Wenzel Lejhanec,

ky konsull ka dhene kontribut te madh per popullin shqiptar sebashku me Graf Berchtold ministrin e jashtem te Austro-Hungarise.

Populli shqiptar duhet ta falenderoj Austrine per kontributin e madh te saj per popullin ne rrethana teper te veshtira te kohes.

Vendosja e nje busti ne Vlore per kete konsull do te ishte nje falenderim per Austrine dhe kontributin e saj.

portret i vitit 1914.
(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora