E diele, 21.07.2024, 04:58 AM (GMT+1)

Kulturë

Gjon Keka: Drama historike per Gjergj Kastriotin

E marte, 04.11.2014, 07:52 PM


Drama historike per Gjergj Kastriotin ne gjuhen suedeze.

Nje drame historike ne tre akte e shkruar ne vitin 1835 me autor Ture G.Rudbeck, botuar ne Stokholm me vlere qe tregon se Gjergj Kastrioti u be persoanzh i shume krijueseve ne boten e civilizuar.(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora