E diele, 09.05.2021, 06:16 AM (GMT+1)

Lajme

Rrezart Kalaja: Votat e spicave dhe zgjedhjet

E enjte, 12.06.2014, 06:12 PM


Votat e spicave dhe zgjedhjet në Kosovë!

Bracoletë humoristike  lidhur me ngjarjet  politike aktuale  në Kosovë!

Nga Rrezart Kalaja

Këto ditë Kosova  i nxehu  karriget e  politikanëve  pikërisht  me rastin e   zgjedhjeve   .Partia   ma e madhe  e PDK -së  i fitoj  zgjedhjet  elektorale   u gëzuam të gjithë  i madh e  i vogël .Po duke hulumtuar   doli se   PDK-ja   me shtylla   i kish  fituar   edhe me spica . PDK-ja   dhe votat  e shtyllave dhe spicave e  kishin bërë koalicionin ,e   tri partive të  talivabneve  islamik të Kosovës  , dmth  të ekstremit xhihadist  islamik  të leshave!?.Aty ishin fut vjedhurazi   me spicat e Behxhet Pacollit para shumë vitesh duke lobuar  me ta .Pos ,këtyre  do pyka  me bërë PDK-në edhe ma   të qëndrueshme   ju bashkuan edhe Partia Demokristiane ,  që askund nuk përputhen  me  leshët taliban, po( parja e kthen ujët përpjetë), thotë një fjalë popullore. Pos, leshave edhe demokristianve   do spica , pyka,  ju vunë nga këmba e djathtë  PDK-së edhe  nga  partitë e hashkalive ,  romëve, gabelëve,  turqve, serbeve,  po  kot mezi  arriti  30% .Me këtë  30 % bashkërisht  dolën  festuan    me gojë veshëm vesh te gjithë    Haradini i Kuqve,  Feridi i Aganve  Flora e Çitakve Fuadi i ramiqve  kish mbet pak mbas shpine duke i  palu kepucet   xhemtit te vet ?. Kryetari i PDK-së ,Hashim Thaçi ishte  i  rrethuar me talibanet   dhe votuesit e spicave , bile si ma afër   i rrinte   njëfarë   Memli i biri i Milazim Krasniqit   me buzë të çaraveshta    me plot gaz duke i pëshpërit diç në vesh.

Me të marr vesh    opozitarët se çka ndodhi  e luajtën një  lojë   të fshehtë  dhe ja bënë puç pas 24 orëve   PDK-së.Bashkimi i koalicionit  përmes  AAK-së së Ramush Haradinajt , LDK-së e Isa Mustafës  dhe  Nismës për Kosovën  e Fatmir Limajt , të shtyrë edhe këta me  spicat e Vetëvendosjes  së Albin Kurtit   arritën ta nokautojnë  me një  goditje të rëndë   PDK-në e spicave dhe shtyllave   . Pra 3-eshja ,  PDK.në, leshat taliban, minoritarët serb, hashkalitë ,gabelët, romët, bëshnjaktë,   partitë e rrencave    ,partine e bixhozgjive , të pëllumbagjive   i qitën jashtë loje   duke  i  sjell në një kolaps  politiko-social,  sa qe  mbeten të gjithë pa punë .Bile  Ramush Haradinaj ,  ju ka kërcënuar   që t'i fut në burg   patinë e hajnave.Boll ju tregova  ju i njihni cilët janë  hahhahaha  . Nga kjo   dridhje   dramatike të   krizës  politike në Kosovë , zoti Hashim Thaqi   ish kryeministër   i Kosovës  i telefonoj  Kryetarit te SHBA-ve  pikërisht Obames  për punë .

Po ju sjell  tekstualisht bisedën  si ma poshtë:

 

-  Alo , Thaqi .

-Alo urdhëroni,  Obama .

-Jam HashimThaqi  zoti kryetar Obama.

-Po me kënaqësi zoti Thaqi respekt  për ju çka ka ?

-A ki ndonjë  vend   t'lirë  pune për mua  se ma ngulen 3-eshja  opozitare?

-Qysh ...qysh ta kanë ngul   aaa ?Ha ha ha ha... Çka me t'ba kështu e ka ,kur të nxënë tu vjedh  .Hajt tash  trus kepen rri siç e ke bërë  e ke gjet , tung Hashim se kam  thirrje edhe   nga  Behxht Pacolli !!!(Vota: 0)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora