E merkure, 19.06.2024, 05:41 AM (GMT+1)

Kulturë

Lek Mrijaj: Gëzuar 8 Marsin

E enjte, 08.03.2012, 08:19 PM


Lek Mrijaj

 

GËZUAR 8 MARSIN

 

Gëzuar... Nenë, Shqiptare

per ty kam vetem një fjalë

urime dhe gëzuar 8.Marsin

shendet...dhe faqe të bardhë.

 

Gëzuar...motra,Shqiptare

gjithmonë paçi gëzim në jetë

urime dhe gëzuar për mote

qofshi të lumtura e me shendet.

 

Gëzuar e dashura ime grua

gezohu dhe kremto e lirë

te dua me zemer dhe shpirt

për herë ti me je me e mirë.(Vota: 2 . Mesatare: 5/5)

Komentoni
Komenti:


Gallery

Pëllumb Gorica: Magjia e bukurive të nëntokës sulovare
Fotaq Andrea: Një vështrim, një lot, një trishtim – o Zot sa pikëllim!
Pëllumb Gorica: Grimca kënaqësie në Liqenin e Komanit
Shkolla Shqipe “Alba Life” festoi 7 Marsin në Bronx
Kozeta Zylo: Manhattani ndizet flakë për Çamërinë Martire nga Rrënjët Shqiptare dhe Diaspora